Науково-популярні відео тижня. Добірка від 08.08.2024

Науково-популярні відео тижня. Добірка від 08.08.2024

Портал Експеримент пропонує свіжу добірку цікавих та пізнавальних науково-популярних відео. На вас чекають топові відео наукпопа за тиждень та освітні матеріали. Приємного перегляду та мирного неба!

Чи можуть протяги викликати застуду? Яка справжня небезпека кондиціонерів? Як навколо заліза в шпинаті виник СУПЕРМІФ?

Однією з найбільших наукових загадок Сонячної системи є можливість існування життя на Марсі. І багато людей впевнені, що воно там є. Але чому так? І що про це кажуть наукові факти?

У цьому відео ми розберемося, чому міфи про марсіанське життя настільки вкоренилися у нашій культурі. Ми розглянемо, як преса й "докази" про загадкові канали, піраміди, обличчя Сфінкса та інші явища вплинули на суспільну свідомість. Яку роль у цьому відіграли відомі вчені, такі як Даніелло Бартолі та Християн Гюйгенс?

Чому люди обирають біль

Це відео є заключною лекцією курсу про софістів. Ксенія Зборовська акцентує увагу на тому, як бути громадянином. Вона обговорює розмежування понять "politics" та "policy", пояснюючи їх значення. У лекції основна увага приділяється Протагору та його міфу про Прометея, який ілюструє ідеї справедливості та сорому як основи соціального життя. Лекторка розглядає роль софістів у формуванні політичної думки, порівнюючи їх із сучасними мислителями та філософами. Вона також обговорює критику техніки та її вплив на цивілізацію, стверджуючи, що справедливість і соціальні цінності є фундаментом суспільства. Лекція завершується роздумами про роль демократії в стародавніх Афінах та значення політичної мудрості для спільноти. Лекторка: Ксенія Зборовська — кандидатка філософських наук, історикиня філософії, медієвістка.


Читати також