25.11.2024
Здоров'я та краса
eye 601

Мешканка Шотландії майже 30 років відвідувала солярій. Вогнища меланоми у неї виявили на руці, нозі та спині

Чому не варто відвідувати солярй

42-річна Нікола Макфадден із Шотландії відвідувала солярій щотижня, іноді кілька разів, протягом 26 років. Вперше вона вирішила засмагати таким чином, коли їй було 16 років. Рік тому у жінки виявили рак шкіри – меланому, пише Glasgow Live.

Макфадден звернулася до лікаря після того, як помітила на нозі пухлину (lump — також можна перекласти, як «горб», «виступ», «гуля»). Вона була плоскою, але при цьому височіла над рештою шкіри.

«Світ для мене зупинився, коли лікарі почали обводити на всьому моєму тілі родимки, які треба перевірити. Вони виявили три ділянки на нозі, руці та спині з меланомою. Мені сказали, що рак одразу в трьох областях шкіри – рідкість, зазвичай такі поразки спостерігаються на якійсь одній ділянці. Мабуть, так сталося, бо я надто часто ходила до солярію», — каже Макфадден.

Рак діагностували на ранній стадії, уражені ділянки видалили хірургічним шляхом. Жінка зізналася, що переймалася тим, що її син залишиться сиротою.

"Я дуже нервувала через те, що йому доведеться рости без матері, тому що я була дурною і мріяла про засмагу", - сказала Макфадден.

Жінка стверджує: у свої 16 років вона не знала про шкоду штучної засмаги. За її словами, тоді було чимось нормальним – перед вечіркою зайти до солярію. Макфадден вважає, що і зараз не так багато інформації про небезпеку соляріїв, тож батьки дозволяють дітям засмагати таким чином.

Меланома - злоякісна пухлина, що розвивається в клітинах, які продукують пігмент меланін (меланоцити). На ранніх стадіях вона виглядає як пляма, що повільно змінюється, на шкірі, часто темного кольору, а на пізніх — як вузол на шкірі, що супроводжується кровоточивістю. Якщо пухлина утворилася в нетипових місцях – оболонці ока, стравоході, прямій кишці або на слизових – симптоми можуть і не спостерігатися.

За даними Американського онкологічного товариства, п'ятирічне виживання при першій стадії меланоми (пухлина в товщину досягає менше 1 мм) становить 99%. Тому так важливо проводити візуальний огляд тіла та стежити за станом родимок.

Серед факторів ризику, що впливають на утворення меланоми, – ультрафіолетове випромінювання та сонячні опіки. Ультрафіолетові промені можуть пошкодити ДНК усередині клітин шкіри, це призводить до пухлини. Не важливо, коли саме було отримано сонячний опік — у дитинстві чи дорослому віці.

Джерела УФ-променів - сонячне світло, сонячні лампи та солярії.

Меланому виявили у колишньої дружини британського принца Ендрю (другого сина королеви Єлизавети II та принца Філіпа, герцога Единбурзького) Сари Фергюсон. Від раку шкіри також лікувався зірка фільмів про Росомаху Г'ю Джекман.

«Хочу нагадати вам, що базальноклітинний рак шкіри (найпоширеніший вид раку шкіри, виростає він із клітин епідермісу під назвою «кератиноцити», які розташовуються поблизу базального шару дерми) – найменш небезпечний з усіх. Будь ласка, користуйтеся сонцезахисним кремом. Воно того не варте — неважливо, як сильно ви хочете засмагнути, повірте мені», — звернувся до фанів актор.

Читати також


Вибір читачів
up