Концерт «Зимовий калейдоскоп» - свято музики та натхнення

Концерт «Зимовий калейдоскоп» - свято музики та натхнення

Кінець 2014 року на Харківщині багатий на мистецькі події, що проходять за участю колективів шкіл естетичного виховання. Одна з них – традиційний концерт викладачів, який цього року має назву «Зимовий калейдоскоп".

Ця затребувана мистецька подія вже у 15-й раз збирає напередодні новорічних свят у стінах Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревского, широкий загал творчих особистостей і є невід'ємною частинкою змістовного проекту "Різдвяний подарунок Слобожанщині", започаткованого обласним навчально-методичним центром підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів. Він проводиться за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської облдержадміністрації та благодійного фонду “Харківські асамблеї ”.

«Викладачі шкіл естетичного виховання – це творчі особистості, для яких важливо  демонструвати не лише педагогічні досягнення, але й проявляти себе у якості талановитих виконавців, - зазначає директор ОНМЦПК, заслужений працівник культури України Тамара Самоварова, яка є автором проекту – Наш традиційний щорічний концерт дає для цього чудову нагоду».

Як і планували організатори, велика концертна програма «Зимовий калейдоскоп» була яскравою, різнобарвною та динамічною, відповідаючи своїй назві. Більше двадцяти виступів, що увійшли до неї, - це інструментальні та пісенні твори сучасних композиторів, композиторів-класиків, кращі зразки української пісні, власні обробки та імпровізації викладачів. На сцену виходили піаністи, скрипалі, віолончелісти, бандуристи, домристи, акордеоністи, балалаєчники. Були представлені сольні виступи, дуети, ансамблі.

Новорічного настрою чисельній публіці, що вщент заповнила велику залу ХНУМ ім. І.П. Котляревского, додавала не лише сяюча ялинка, але й відомі музичні твори святкової тематики, які натхненно виконували митці. Більше 60-ти учасників концерту представляли початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади районних центрів області - Богодухова, Чугуєва та багатьох шкіл обласного центру. Зокрема,  ДМШ №1 ім. Л. Бетховена, ДМШ №3 ім. М. Кармінського, ДШМ №4 ім. М. Леонтовича, ДШМ №5 ім. М. Дунаєвського, ДМШ №7 ім. М. Мусоргського,  ДМШ №8 ім. П. Гайдамаки, ДМШ №9 ім. В. Сокальського, ДМШ № 12 ім. К.І. Шульженко, ДМШ №14, ліцею мистецтв №133, ДШМ №6, школи мистецтв для підлітків та дорослих.

Виконавці і на цей раз продемонстрували високу майстерність, віртуозну техніку та проявили багато фантазії, надавши гумористичного забарвлення частині виступів. Слід зазначити, що до участі у концерті були залучені й юні таланти – учні шкіл естетичного виховання, які не підвели своїх наставників, органічно доповнивши звучання інструментальних та вокальних дуетів та ансамблів.

Ця концертна програма зібрала викладачів, що представляють різні спеціальності, а також є представниками різних поколінь. Найбільш поважною учасницею заходу була викладач класу віолончелі Валентина Міхеєва (ДМШ №1 ім. Л. Бетховена) , яка має 60-річний педагогічний стаж. Удостоєна честі вперше заявити про себе була молодий викладач фортепіано Анна Маміна (ДМШ м. Чугуїв).

Особливо зворушливим був виступ самої маленької учасниці дійства Ганни Кужби. П’ятирічна дівчинка у вишиванці й віночку під супроводі батька, який грав на цимбалах щиро розповіла про себе, свою дружну сім’ю та про нашу велику родину, ім’я якій – Україна.

Викладачі не лише демонстрували свою фахову майстерність, але й розкрили інші грані свого хисту та уподобань. Так досвідчений викладач музично-теоретичних дисциплін з ДМШ №1 ім. Л. Бетховена Маргарита Кочарян показала себе чудовою співачкою, виконавши популярний романс «Ваша записка», як нагадування про ювілей блискучої співачки Клавдії Шульженко, що відзначався цього року.

Гучні оплески, квіти, щире захоплення глядачів за подаровані емоції, а ще різнокольорові ялинкові кульки у подарунок від організаторів – все це було щирою подякою учасникам «Зимового калейдоскопу», що залишив по собі добрі враження та налаштував на прийдешні свята.

Позитивну оцінку проект отримав і від керівництва культурною сферою Слобожанщини. Начальник управління культури Департаменту культури і туризму ХОДА Наталія Плотник висловила вдячність організаторам та учасникам, наголосивши на необхідності його подальшого розвитку.

Раїса КравченкоЧитайте также