31-08-2019 Все про кіно 179

Фільм «АРТЕФАКТ: Перший арт-рейв Чорнобиля»

Фільм «АРТЕФАКТ: Перший арт-рейв Чорнобиля». Новини культури 2019

 

У боротьбі з фейками: документальна стрічка «АРТЕФАКТ: Перший арт-рейв Чорнобиля»

“АРТЕФАКТ: Перший арт-рейв Чорнобиля” — інноваційне соціальне арт-кіно в рамках масштабного культурного проєкту АРТЕФАКТ. Воно закликає звернути увагу на інформаційну трагедію Чорнобильської катастрофи, а саме — замовчування, пропаганду й розповсюдження радянською владою фейкових фактів.

Першою ластівкою проєкту АРТЕФАКТ стала рейв-вечірка у центрі Прип'яті у 2018 році, під час якої встановили масштабну діджитал-скульптуру ARTEFACT. За музичний супровід заходу відповідали світові зірки. Музику було створено з використанням звуків Чорнобиля. Власне, саме ця арт-вечірка й стала основою стрічки “АРТЕФАКТ: Перший арт-рейв Чорнобиля”.

Тоді подію відвідали 200 представників українських та світових медіа. Весь день журналісти подорожували Чорнобильською Зоною, знайомились з її історією та сучасністю. Про проект ARTEFACT написали такі впливові медіа, як The Guardian, Bloomberg, VICE, El Confidencial, 20 minutes та багато інших — англійською, іспанською, французькою, німецькою, грецькою й навіть японською мовами!

Через аналітичну дослідницьку роботу і творчі ходи, з елементами арт-перформансу у документальному кіно — фільм надасть новий сенс Чорнобильській катастрофі та приверне увагу до проблеми споживання й поширення інформації в сучасному світі.

“Чорнобиль — це приклад інформаційної катастрофи, яку спричинила пропагандистська машина СРСР. Ми нічого не знали про неї тоді, нічого не знаємо й сьогодні. Більше того — не хочемо знати та розбиратися, як захистити себе від радіації, чому сталася трагедія та як не допустити такого сьогодні”, — розповідає Валерій Коршунов, автор проєкту ARTEFACT.

“АРТЕФАКТ: Перший арт-рейв Чорнобиля” матиме відсилки до фільму «Сталкер». Стрічка розповідатиме, як за допомогою сучасного мистецтва можна вирішувати найскладніші питання та переосмислювати конфлікти в історичному минулому нації. Її буде презентовано трьома мовами на кількох міжнародних фестивалях.

Фільм є частиною масштабного культурного національного проєкту з переосмислення інформаційної складової катастрофи Чорнобиля. Проєкт зачіпає важливі проблеми інформаційної епохи — фейкові новини, маніпулювання інформацією, медіаграмотність. Саме в рамках цього проєкту з 26 вересня по 6 жовтня на столичному Річковому вокзалі покажуть міжнародну імерсивну медіа-арт виставку ARTEFACT: Chernobyl 33. На урочистому відкритті 26 вересня автори проєкту презентують стрічку “АРТЕФАКТ: Перший арт-рейв Чорнобиля” та розкажуть про роботу над нею. Вхід на виставку буде вільним.

“ARTEFACT” відбувається за підтримки Українського культурного фонду, Міністерства Культури України, Міністерства Інформаційної Політики, Галузевого архіву Служби безпеки України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Українського національного музею Чорнобиль, медіа-арт резиденції Carbon та МОО “Центр ПРИП'ЯТЬ.ком”.


Читати також