Роберто Беніньї 60 років

Роберто Беніньї 60 років
Відомий італійський актор і режисер Роберто Беніньї відсвяткував круглу дату. Йому виповнилося 60 років.
Беніньї народився в містечку Кастільйоне Фіорентіно, в шестирічному віці з усією сім'єю: батьками-фермерами і трьома сестрами, переїхав у Прато, де навчався бухгалтерії. Але скоро молода людина відчула покликання до творчості. Свою кар'єру він почав з театру. Вперше на сцену він вийшов у театрі в Прато в спектаклі "Голий король" по казці Євгена Шварца.

У 1977 році він дебютував в кіно разом з Джузеппе Бертолуччі, братом відомого режисера Бернардо. Їхня зустріч в 1975 році стала поворотною для Беніньї, який здійснив з Бертолуччі театральні проекти і зробив кілька фільмів. Смерть режисера і сценариста у віці 65 років цього літа стала великою втратою для Беніньї.

Він працював і з іншими видатними режисерами. У Федеріко Фелліні він знявся у фільмі "Голос місяця" (1990), в кілька картин його запросив культовий американський режисер Джим Джармуш. Світову популярність Беніньї приніс епізод в трилогії "Ніч на Землі", в якому він зіграв італійського таксиста, що доводив до інфаркту своїми непристойними розповідями про гріхи пасажира-священика. Для короткометражки Джармуша "Кава і сигарети" Беніньї написав сценарій.

До режисури Беніньї звернувся в 1983 році. Всього на рахунку Беніньї-режисера дев'ять фільмів, включаючи екранізацію "Піноккіо". У всіх він знявся і як актор. Найвищого визнання італієць був удостоєний за картину "Життя прекрасне", яка в 1999 році отримала "Оскара" як кращий іноземний фільм. Статуетку Американської кіноакадемії Беніньї отримав з рук знаменитої співвітчизниці - Софі Лорен.

Останній фільм "Тигр і сніг" Беніньї зняв в 2005 році. Його остання акторська робота в кіно - у стрічці Вуді Аллена "Римські пригоди" ("Риму з любов'ю"), який вийшов цього року.

Зараз Беніньї знову зосередився на театральних проектах і найважливіший з них "Весь Данте". Це моноспектакль Беніньї, в якому актор-режисер читає "Божественну комедію", дотепно проводячи паралелі між оповіданням флорентійського поета і життям в сучасній Італії.

До ювілею Беніньї поставився, як і належить сатирику, з гумором. Італійське телебачення присвячує знаменитому акторові ретроспективні покази та документальні фільми, розповідаючи про його перші творчі кроки. Сьогодні - це один з найбільш визнаних і авторитетних майстрів.


Читайте также